RAD EXTREME SOLO SUPPORTED

1. Karl Haller, CH: 79h 32m 30s

2. Thomas Stenby, Team TPT, DK: 94h 02m 23s             

3. Christoffer Petersen, DK: 94h 30m 31s

4. Morten Møllegaard, Team TPT, DK: 94h 40m 00s

Carsten Eriksen, Carsten Eriksen Ultra Cycling, DK: DNF

Søren Borup Andersen, Borup Ultracycling, DK: DNF

Søren Rosenkilde, Team Skydog, DK: DNF

RAD EXTREME SOLO UNSUPPORTED

1. Mikael Mikkelsen, DK: 88h 11m 53s   

2. Martin Rosén-Lidholm, SVE: 95h 00m 32s

3. Elers Christian Boesen, audax-club.dk, DK: 95h 23m 32s

4. Leif Westh, Stimorol, DK: 95h 28m 59s

Michael Knudsen, Level up Life, DK: DNF                         

Jan Christensen, Sport24, DK: DNF

Paul Albæk, Paul Albæk Ultracycling, DK: DNF

Radoslav Darula, #nopressurejustjoy, DK: DNF

Carsten L. Villadsen, Furesø Cykelmotion, DK: DNF

Martin Bergström, Hisingens Cykelklubb, SVE: DNF

Åke Haraldsson, Hisingens Cykelklubb, SVE: DNF

Johnny Stausholm, Johnny Stausholm Ultra Cycling, NOR: DNF

Jesper Sørensen, Str. XL, DK: DNF

Morten Kjærsgaard, Morten Kjærsgaard Ultra Ride, DK: DNF

RAD EXTREME 2 PERSON TEAM SUPPORTED

1. Morten Viborg & Claus Elfrom Hansen, Team Cardiocare.dk, DK: 66h 52m 04s

 2. Jimmy Nielsen & Flemming D. Jensen, Team DN-Ultracycling, DK: 71h 50m 10s

RAD CHALLENGE SOLO MEN SUPPORTED

1. Hans-Jürgen Heinzmann, Maris IT, GER: 32h 12m 20s

2. Martin Attermann, DK: 41h 14m 25s

Peter Jensen, Team Velofit/Cykelnerven Midtjylland, DK: DNF

Karsten Falk, DK: DNF

Mikael Falk Andersen, Mikael Falk – Ultracykling, DK: DNF                 

RAD CHALLENGE SOLO MEN UNSUPPORTED

1. Ejvind Kjer, RKCC, DK: 37h 34m 16s

2. Jonas Lohmann Mikkelsen, Ørum Cykling, DK: 55h 20m 12s

Aske Søby, Aske og cykel, DK: DNF

Morten Schrøder, Morsch Photo, DK: DNF

Uggi Kaldan, altomcykling.dk, DK: DNF

Tonny Petersen, DK: DNF

Brian Larsen, DK: DNF

Senne De Schryver, HOL: DNS

Michael Jensen, Gråsten Cykel Klub, DK: DNS

RAD EXPERIENCE SOLO UNSUPPORTED

1. Søren Kruse Pedersen, DK: 15h 57m 41s

2. Dennis Kragh Thomsen, Herreholdet Saksild, DK: 16h 15m 11s                              

3. Claus Lund, Team Live Long, DK: 17h 15m 10s

4. Rasmus Appelt, DK: 19h 41m 23s

5. Sif Drachmann Thomsen, VCM, DK: 19h 58m 18s

6. Pernille Høgh, Hald Ege Cycling, DK: 20h 25m 47s

Matias Uhrenholt, Uhrenholt Ultra Racing, DK: DNF

Steen Andersen, DK: DNF

Palle Brorsen, DK: DNS

Michael Franck, Den knogle skøre rytter, DK: DNF

RAD EXPERIENCE 2 PERSON TEAM UNSUPPORTED

1. Søren Billesbølle & Jørn Enegaard, Team Sjørn, DK: 20h 43m 01s

Maria Larsen-Rasmussen & Maj Hinrichsen, Nordfyns Højskole, DK: DNF