RESULTATER

RAD 2019 RESULTS

RAD EXTREME SOLO SUPPORTED

1. Karl Haller, CH: 79h 32m 30s
2. Thomas Stenby, Team TPT, DK: 94h 02m 23s

3. Christoffer Petersen, DK: 94h 30m 31s
4. Morten Møllegaard, Team TPT, DK: 94h 40m 00s

Carsten Eriksen, Carsten Eriksen Ultra Cycling, DK: DNF
Søren Borup Andersen, Borup Ultracycling, DK: DNF
Søren Rosenkilde, Team Skydog, DK: DNF

RAD EXTREME SOLO UNSUPPORTED

1. Mikael Mikkelsen, DK: 88h 11m 53s
2. Martin Rosén-Lidholm, SVE: 95h 00m 32s

3. Elers Christian Boesen, audax-club.dk, DK: 95h 23m 32s
4. Leif Westh, Stimorol, DK: 95h 28m 59s

Michael Knudsen, Level up Life, DK: DNF
Jan Christensen, Sport24, DK: DNF
Paul Albæk, Paul Albæk Ultracycling, DK: DNF
Radoslav Darula, #nopressurejustjoy, DK: DNF
Carsten L. Villadsen, Furesø Cykelmotion, DK: DNF
Martin Bergström, Hisingens Cykelklubb, SVE: DNF
Åke Haraldsson, Hisingens Cykelklubb, SVE: DNF
Johnny Stausholm, Johnny Stausholm Ultra Cycling, NOR: DNF
Jesper Sørensen, Str. XL, DK: DNF
Morten Kjærsgaard, Morten Kjærsgaard Ultra Ride, DK: DNF

RAD EXTREME 2 PERSON TEAM SUPPORTED

1. Morten Viborg & Claus Elfrom Hansen, Team Cardiocare.dk, DK: 66h 52m 04s
2. Jimmy Nielsen & Flemming D. Jensen, Team DN-Ultracycling, DK: 71h 50m 10s


RAD CHALLENGE SOLO MEN SUPPORTED

1. Hans-Jürgen Heinzmann, Maris IT, GER: 32h 12m 20s
2. Martin Attermann, DK: 41h 14m 25s

Peter Jensen, Team Velofit/Cykelnerven Midtjylland, DK: DNF
Karsten Falk, DK: DNF
Mikael Falk Andersen, Mikael Falk – Ultracykling, DK: DNF


RAD CHALLENGE SOLO MEN UNSUPPORTED

1. Ejvind Kjer, RKCC, DK: 37h 34m 16s
2. Jonas Lohmann Mikkelsen, Ørum Cykling, DK: 55h 20m 12s

Aske Søby, Aske og cykel, DK: DNF
Morten Schrøder, Morsch Photo, DK: DNF
Uggi Kaldan, altomcykling.dk, DK: DNF
Tonny Petersen, DK: DNF
Brian Larsen, DK: DNF
Senne De Schryver, HOL: DNS
Michael Jensen, Gråsten Cykel Klub, DK: DNS


RAD EXPERIENCE SOLO UNSUPPORTED

1. Søren Kruse Pedersen, DK: 15h 57m 41s
2. Dennis Kragh Thomsen, Herreholdet Saksild, DK: 16h 15m 11s

3. Claus Lund, Team Live Long, DK: 17h 15m 10s
4. Rasmus Appelt, DK: 19h 41m 23s
5. Sif Drachmann Thomsen, VCM, DK: 19h 58m 18s
6. Pernille Høgh, Hald Ege Cycling, DK: 20h 25m 47s

Matias Uhrenholt, Uhrenholt Ultra Racing, DK: DNF
Steen Andersen, DK: DNF
Palle Brorsen, DK: DNS
Michael Franck, Den knogle skøre rytter, DK: DNF

RAD EXPERIENCE 2 PERSON TEAM UNSUPPORTED

1. Søren Billesbølle & Jørn Enegaard, Team Sjørn, DK: 20h 43m 01s

Maria Larsen-Rasmussen & Maj Hinrichsen, Nordfyns Højskole, DK: DNF

This post is also available in: English